Anasayfa / Anne-Çocuk / Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Kız Çocuğu Saç Modelleri
küçük kız saç modelleri 2017

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Kız Çocuğu Saç Modelleri

Bu yazıda evinizde kolayca yapabileceğiniz farklı saç modelleri ile kızınızı daha güzel ve farklı göstermenin tüyolarını paylaşacağım. Kızlarımız küçük olsa da güzel görünmenin ve farklı saç modelleri denemenin ne demek olduğunu biliyorlar. Küçük prenseslerimiz annelerinden gördükleri her şeyi kopyaladıkları için makyaj, saç ve giyim konularına büyük ilgi duydukları yadsınamaz bir gerçek. Fakat her zaman kızlarımızın saçını yapmak için zamanımız olmayabiliyor. Özellikle sabahları onları okula gönderirken az bir zamanda harikalar yaratmak annelerin görevi. Bu nedenle evde 5-10 dakikada kolaylıkla yapabileceğiniz saç modellerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Evde Yapabileceğiniz 5 Kolay Saç Modeli

1-Üç ayak: Bu saç modelini yapmak gayet basit. Zaten resme baktığınızda nasıl yapılacağını kolayca anlayacaksınız. Önden topladığınız saçları tam tepeden bağladıktan sonra, tekrar iki parçaya ayırın ve alt kısımda topladığınız saçlarla bağlayın hepsi bu kadar.

üç ayak saç modelli küçük kız

2-Fransız Örgülü At Kuyruğu: Bu modeli yapmak için saç arkaya doğru tarandıktan saçların sağ veya sol kısmı elde toplanır ve örmeye başlanır. Sonrasında alta doğru ördükçe örülen taraftaki saçlar örgüye katılarak ilerlenir. Örülmemiş taraftaki daha az saçla alt kısımdan kurdale ile bağlanır.

fransiz örgülü at kuyruğu saç modeli

3-Tatil Kızı: Bu saç modelinde saçın ön kısmını topladıktan sonra kabartın. Tel toka veya kırmızı bir kurdele ile arkadan tutturun. Saçın yanına dökülen kısımlarını da bukleler haline getirin. Tatil kızımız hazır.

tatil kızı saç modeli

4- Küçük Papatyam: Bu saç modeli ergenliğe yaklaşan kızlar üzerinde daha şirin duruyor. Saç kesimi resimdeki gibi olan kızlarda, yana örülen iki küçük örgü ile küçük bir toka stili tamamlıyor.

saçında papatyalar olan ergen kız

5-Saç yayı: Saçın iki tarafından da bir tutam saç aldıktan sonra, tutamlar tam arkada kurdele şeklinde bağlanarak saç tokasıyla sabitlenir.

saç yayı nasıl yapılır

İnternette bulduğum ve kendi kızımda uyguladığım saç modellerini sizlerle paylaştım. Daha birçok saç modeli olmasına rağmen en kolay yapabileceklerinizi aralarından seçmeye çalıştım. Umarım faydalı olabilmişimdir.

İlginizi Çekebilir!

okulda çocuklar

Okullarda Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma Yolları

Eğer çocuğunuz okula başladıktan sonra sürekli hastalanmaya başladıysa bu yazımı dikkatle incelemenizde fayda var. Okullar, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.