Anasayfa / Burçlar / Burçların Karaktere Etkisi
burçların karaktere etkisi

Burçların Karaktere Etkisi

Kişinin doğduğu anda Güneş, Ay ve gezegenlerin oluşturduğu açılar ve buna bağlı oluşan konumlar kişilerin burçlarını belirler. Kişilerin karakteristik özellikleri ile burçlar arasındaki ilgi, bilimsel olarak kanıtlanamasa da birtakım bağlantılar olduğu su götürmez bir gerçektir. Kişilik oluşumunda oldukça farklı faktörler etkilidir ancak aynı burçtan olan kişilerin ortak birtakım özellikler taşıdığı görülmektedir.

Her burcun ait olduğu bir grubu vardır ki bunlar elementlerle ifade edilir: Su, hava, toprak, ateş. Aynı grupta bulunan burçlar doğal olarak birbirleriyle uyumludur, çünkü birbirlerini iyi anlarlar. Ayrıca hava grubu ateş ile, su grubu toprak ile oldukça uyumludur. Aynı grupta yer alan burçların uyumu nedeniyle arkadaşlıkları kadar birliktelikleri de sağlamdır. Buradan yola çıkılarak burçların karakter üzerinde etkisi olduğu gerçeğine ulaşabiliriz.

Burçların Ait Olduğu Grupların Karakteristik Özellikleri

Su Grubu:

Su grubunda yer alan burçlara sahip kişiler,  son derece duygusal ve fazla hassastırlar. Sezgileri güçlüdür ve okyanus kadar derin olabilirler. Su burçları, uzun sohbetlere ve samimiyete bayılır. Gizemlidirler ve sevdiklerini desteklemek için her zaman yanlarında bulunurlar. Su grubu burçları şunlardır: Yengeç, Akrep ve Balık.

Ateş Grubu:

Bu grupta yer alan burçlara sahip olanlar tutkulu, dinamik ve oldukça sağlam karaktere sahiptirler. Çabuk öfkelenirler, ama aynı zamanda kolayca affederler. Onlar muazzam enerjileri ile maceraperesttirler. Fiziksel açıdan çok güçlüdür ve başkaları için ilham kaynağıdırlar. Ateş grubunda yer alanlar, akıllı, kendi özelliklerinin farkında, yaratıcı ve idealist kişilerdir ve her zaman harekete geçmeye hazırdırlar. Ateş grubu burçları şunlardır: Koç, Aslan ve Yay.

Toprak Grubu:

Toprak burçları  “topraklanmış” ve bizi yeryüzüne indirecek olanlardır. Bunlar çoğunlukla muhafazakâr ve gerçekçidir, ancak aynı zamanda çok duygusal olabilirler. Onlar, maddi gerçeğe bağlıdır ve maddiyata önem verirler. Pratik, sadık ve istikrarlıdırlar ve sıkıntılar içinde kendilerine doğru çözüm yolları bulabilirler. Toprak grubunda yer alan burçlar şunlardır: Boğa, Başak ve Oğlak.

Hava Gurubu:

Hava grubu burçları zekaya önem verirler. Sosyal ilişkiler ve iletişimde oldukça başarılıdırlar. Mantıklarıyla hareket ederler. Dostlukları oldukça değerlidir ancak samimiyette dahi mesafe koyarlar. Felsefi tartışmaları, kalabalıkları ve iyi kitapları severler. Nasihatte bulunmaktan zevk alırlar, ancak aynı zamanda çok yüzeysel davranabilirler. Hava grubu burçları şunlardır: İkizler, Terazi ve Kova.

Burçlar İnsan Karakterini Nasıl Etkiler?

İnsanlar dünyaya geldiklerinde beyinleri henüz çok genç ve kendini korumaya adapte olmuş değildir. Bu nedenle yıldız kümlerinden gelen kozmik ışınlardan daha fazla etkilenirler. Burçlardan en çok etkilenen beyin bölgesi, duygu ve düşüncelerimize şekil veren ve psikosomatik davranışlarımızı belirleyen prefrontal korteksdir. Prefrontal korteksin ise ahlaki yargı, muhakeme, dikkat, planlama, deneyimlere bağlı öğrenme, analitik düşünce, duyguları tanımlayabilme, özeleştiri gibi görevleri olduğu bilinmektedir. Bu özelliklerin hepsi kişiliğin gelişmesinde, karakterin şekillenmesinde rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.