Anasayfa / Dekorasyon / Mutfak Perde Modelleri
mutfak perde modelleri

Mutfak Perde Modelleri

Perde mutfak dekorasyonunun vazgeçilmez parçasıdır. Ancak mutfak perdesi seçmek diğer yaşam alanlarına kıyas ile daha ince bir iştir. Çünkü mutfaklar birçok farklı pişirme işleminin gerçekleştiği ve bu nedenle kirlenmeye en açık alanlardır. Bu noktada mutfak perdelerinin dış görünüşleri kadar yapılarının da doğru biçimde seçilmesi hayatınızı kolaylaştıracak ayrıntılardan biridir.

Mutfak Perde Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak perdelerinin seçimini yaparken öncelikle dolapların ve fayansların renkleri ile uyum yakalamak gerekir. Mutfağın bütünlük içerisinde estetik bir hale bürünmesi için mutfak dolaplarının yanı sıra ortama hâkim olan diğer aksesuar, beyaz eşya gibi aletlerin de renklerinin göz önüne alınması yerinde olacaktır. Bunun dışında mutfak perdenizi kolay temizlenebilir bir kumaştan seçmek daha sonra meydana gelecek koku ve lekelerden kolayca kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Tül perdelerin yanı sıra mutfakta stor ve zebra perdelerin tercih edilmesi de son dönemlerde oldukça yaygınlaşmıştır.

modern mutfak perdesi

Değişmeyen Trendler İle Mutfak Perde Modelleri

Mutfak perde modelleri arasında yerini asla kaybetmeyen desenli tüller birçok mutfak camını süslemektedir. Bu desenli tüllerin mutfağa renk katma özelliğinin yanı sıra çamaşır makinesinde de kolayca yıkanabilmeleri çoğunlukla tercih edilmelerine neden olmaktadır. Özellikle son yılların moda renkleri olan pudra pembesinin yanı sıra kırmızı, mavi, sarı veya yeşil gibi canlı ışıltılara sahip mutfak perdeleri de camlardaki yerini almaktadır. Bunun dışında desenli perdelerin en çok tercih edilenleri arasında çiçek, meyve ve hayvan desenleri yer almaktadır.

mutfak perde modeli

Son Dönem Mutfak Perde Modelleri

Son dönemlerde dekorasyonun büyük önem kazanması nedeni ile mutfak perdelerindeki trendler de değişmeye başlamıştır. Daha önceleri yaygın olarak kullanılmayan stor perdeler pratik kullanımları ve renk uyumları ile mutfak perde modellerinin arasındaki yerini almıştır. Stor perdelerin özellikle güneşlik olarak kullanılması ve bu storlara uygun renklerde tül perdeler ile tamamlanması da mutfaklarda görülen değişiklikler arasında bulunmaktadır.

Mutfakların Yeni Gözdesi Zebra Perdeler

Zebra perde adı verilen ve yine son derece kullanışlı olması nedeni ile sıkça tercih edilen perde modellerinin her desen ve renkte mutfaklardaki yerini aldığı da dikkat çekmektedir. Zebra perdenin hem güneşlik hem de tül görevini aynı anda görmesi mutfaklarda tek başına kullanılabilmesi için bir artı oluşturmuş ve bu nedenle kullanımı son derece yaygınlaşmıştır. Zebra perdenin parçalı yapısı ve stor perdeler gibi açılıp kapanabiliyor olması mutfak dâhil yaşam alanlarının neredeyse tamamında kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

mutfak zebra perde

İlginizi Çekebilir!

bahçe dekorasyonu

Yaratıcı Fikirler ile Bahçe Dekorasyonu

Bahçeli bir evde oturuyorsanız ya da bahçeli bir ev almayı düşünüyorsanız artık evinizde gerçekleştirebileceğiniz bol ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.