Anasayfa / Güzellik / Asrın Sorusu: Göbek Nasıl Eritilir?
kadın göbeği

Asrın Sorusu: Göbek Nasıl Eritilir?

Genel olarak tüm kadınların ortak sorunu olan karın ve bel yağları birçok kadının psikolojisini bozmaktadır. Arkadaşlarımız bu yağlardan kurtulmak isterken, bazen de sahtekarların oyununa gelip sağlıksız yöntemlere başvurabiliyorlar.

[quote_box_left]Reçetesiz ilaç kullanımı [/quote_box_left] Bu ilaçların hiçbir yararı olmadığı unutulmamalıdır, eğer olsaydı şu anda çağımızın sorunu ne obezite olurdu, ne de biz şimdi obezite ile mücadele etmeye çalışırdık. Lütfen bunların farkına varın  ve bu tip ilaçlardan uzak durun.

Neden Göbek Oluşur?

Vücuttaki yağlanmaların en büyük sebebi hareketsizliktir. Yani yediğimiz yemeklerden elde ettiğimiz karbonhidrat ve yağı yakacak kadar enerji harcamamamızdır. Özellikle masa başı çalışan kadınlar ve ev hanımlarının sürekli olarak oturmaları bu yağların bel bölgesinde toplanmasına neden olur. Evin içerisinde yemek yapmak, ev temizliği, çocuk bakımı gibi günlük işlerde çok fazla kalori harcanmadığı unutulmamalıdır.

Göbekte ve belde yağlanmanın en önemli nedenlerinden biri de giyilen oldukça dar ve düşük bel pantolonlardır. Bu pantolonlar vücutta yağın oranlı dağılımını engeller ve bel bölgesini sıkmasından dolayı yağların belin üst kısmında birikmesine  ve belimizde kötü görünümlü bir halka oluşmasına sebep  olur.

Peki Göbekteki Yağları Nasıl Eriteceğiz?

Aerobik egzersizler,  vücuda oksijen kazandıran ve oksijen kullanım oranını artıran aktivitelerdir. Hayatımızın büyük bir parçası olan en basit aerobik egzersiz “yürüme”dir. Merdiven çıkma, dans etme, step yapma, bisiklete binme ve yüzmede diğer aerobik egzersizlere örnek olarak verilebilir. Ancak bu hususun  önemli olan yeri aklımıza estikçe değil, düzenli olarak fitness veya vücut geliştirme programları ile birlikte, tüm vücudu çalıştırabilecek hareketleri yaşam tarzı haline getirerek uygulamamızdır.

Gün İçerisinde Uygulayabileceğiniz Önemli Tavsiyeler

  • Sabah kahvaltıdan önce yaptığınız 15 dakika egzersiz ile, gece yakamadığınız fazla kalorilerden kurtulabilirsiniz.
  • Özellikle akşam yemeklerinden sonra lütfen hareketsiz kalmayın. Bol bol egzersiz yapın. Bu bütün gün biriktirdiğiniz şekeri yakmanızı sağlar. Hatta uyuduktan sonra bile yağ yakmaya devam edersiniz.
  • Göbeği  eritmek için en yararlı yöntem MEKİK çekmektir. Bu yöntem kesinlikle göbeği eritmenizde yardımcı olacaktır. Fakat mekik hareketinin bele çok fazla yük bindirdiğini aklınızdan çıkarmayın, belinizi zorlamayın.
  • Günlük olarak ya da haftada en az 3-4 gün, 1 saate yakın, yavaş ya da tempolu yürüyüşler  ve koşular yapın. Bu sizin bedeninizi  fazlalıklardan korumanızı sağlar.
  • Ve en önemli nokta ‘motivasyon’. Kendinize inanın ve güvenin. Birazcık daha dikkat ederek ve zaman ayırarak sağlıklı, mutlu, düzgün bir vücuda sahip olabilirsiniz…

İlginizi Çekebilir!

kş aylarında ciltte kuruma problemi

Kış Aylarında Ciltte Kuruma ve Kuruluğu Önleme Yolları

Kış mevsimi, cildin en çok yorulduğu mevsimlerden bir tanesidir. Cildin kendini toparlayabilmesi ise kişinin kişisel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.