Anasayfa / Güzellik / Buğday Tenli Kadınlara Hangi Saç Modeli Yakışır?
gigi hadid ve kendal jenner saç modeli

Buğday Tenli Kadınlara Hangi Saç Modeli Yakışır?

Buğday ten birçok avantajı beraberinde getirir. Her rengi ve modeli buğday ten rengine sahip kadınlar başarıyla taşırlar. Tabi ki ten rengi, tek başına bir kriter olarak değerlendirilemez. Kişinin sahip olduğu yüz hatları, yaşı, modelin kullanışlılığı ve moda, saç modellerinin belirlenmesinde oldukça önemlidir.

Buğday tenli kadınlar, beyaz bir tenin taşıyabildiği saç renklerini doğru tonlarda olmak şartıyla kullanabilirler. Yine esmer tene sahip kadınların kullandığı renkleri de taşıyabilmek gibi bir şansa sahiptirler. Tabi bu noktada iş doğru kararı verebilmekte. Buğday tene sahipseniz şanslı sayılabilirsiniz. Çünkü renk sıkalanız  oldukça geniş. Doğru tonlar seçilmek kaydıyla her renk size yakışacaktır. Tabi seçeneklerin bu kadar artması seçim konusunda işinizi biraz zorlaştıracaktır.

Saç modeli seçerken nelere dikkat edilmeli?

Tarzınızı yaratmak sizin elinizde. Kadının görünüşünde saçın yeri inkar edilemez. Bakımlı olmanın ve güzel görünmenin sırrı saçlarda saklıdır. Yüzünüz, bedeniniz, kilonuz saçınızın uzun ya da kısa model olmasında dikkate alınması gereken hususlardandır.

Eğer çok geniş yüz hatlarına sahipseniz uzun saçlar yüz hatlarını gizlemede etkili olacaktır. Geniş bir alına sahipseniz kâkül düşünebilirsiniz. Küçük hatlı bir yüzünüz varsa kısa saçları özgürce tercih edebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Minyon bir yüz ve bedene sahipseniz kıvırcık saçlarla yüzünüzün oluşturacağı tezat size çok etkileyici bir görünüm kazandırabilir. Ya da düz saçlara yapılan rüzgarlı, dalgalı bir fön saçınıza hava ve hacim kazandırarak güzelliğinizi tamamlayacaktır.

2017 Buğday Ten Saç Modası

Son dönemde iyice popüler olan asimetrik kesimler en çok buğday ten rengine sahip kadınlarda kendini gösteriyor. Victoria Beckhamla başlayan bu akım, şimdilerde yeni boylarda ve yeni tarz kesimlerle  2017 saç modasında önemli bir yere sahip.

2017’de ombreli saçlar göz kamaştıracak. Buğday tenli kadınlara ombrenin doğru tonları seçildiğinde saçları ister kısa ister uzun olsun oldukça yakışacaktır. Teninizin rengini avantaja çevirmek  doğru renk ve modelleri seçmekle sizin elinizde.

İlginizi Çekebilir!

kş aylarında ciltte kuruma problemi

Kış Aylarında Ciltte Kuruma ve Kuruluğu Önleme Yolları

Kış mevsimi, cildin en çok yorulduğu mevsimlerden bir tanesidir. Cildin kendini toparlayabilmesi ise kişinin kişisel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.