Anasayfa / Güzellik / Daha Uzun Görünmenin Yolları
daha uzun görünmenin yolları

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Biz kadınlar her ne kadar boyumuzdan memnun gibi görünmeye çalışsak ta biraz daha uzun görünmenin yollarını ararız. Uzun görünmek için sadece topuklu ayakkabı giymek yeterli diye düşünüyorsanız yazımı dikkatli okumanızda fayda var.

Daha Uzun Görünmek İçin İpuçları

1- Duruş şeklinize dikkat edin, spor yapın. Özellikle spor yapmayan kadınların daha kambur ve omuzlarının daha düşük görüldüğü bir gerçektir. Ayakta dururken ve otururken duruş bozukluğu olan kişiler olduğundan daha kısa görünürler. Bu nedenle duruş şeklinizi düzelterek işe başlayabilirsiniz. Spor yapmak iskelet sisteminizi taşıyan kasları geliştirerek vücudunuzun daha dik durmasını sağlayacaktır.

2- Koyu renkli ve tek renk elbiseler  tercih edin. Açık ve pastel renkli elbiseler sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir. Bunun yerine siyah ve koyu renkli elbiseler tercih edin. 2 renkten oluşan kombinler yaparken vücudunuzu bölmeyecek şekilde tercihler yapın.

mavi-tek-renk-kisa-elibseli-kadin

3- Converse, babet gibi topuksuz ve salaş ayakkabılardan uzak durun. Topuklu ayakkabıların kadınları olduğundan daha kadınsı ve uzun gösterdiği bir gerçektir. Sadece özel günlerde değil, günlük hayatta da topuklu ayakkabılar giymeye özen gösterin. Bilekten bağlamalı ayakkabıların da bacak boyunu daha kısa gösterdiğini unutmayın. Ten renginize yakın ayakkabılar giydiğinizde göz birbirine yakın renkleri tamamlayacağından boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

tek-renk-topuklu-kadin

4-Yüksek belli pantolon ve etekler sizi daha uzun gösterecektir. Düşük belli kıyafetler, kısa boylu ve balık etli kadınları olduğundan daha kısa ve çirkin gösterir. Ayrıca bol pantolonların daha geniş görünmenize neden olacağını da unutmayın.

5- Kısaysanız kısa elbise, etek ve şortlar sizi daha uzun gösterir.  Birde bacaklarınız güzelse kısa elbise ve etekler tercih etmekten çekinmeyin. Bunu yaparken tek renk ve koyu kıyafetler seçin.  Topuklu ayakkabılar ile de boyunuzu destekleyin.

kisa-tek-renk-beyaz

6-Dikine çizgiler sizin kurtarıcınızdır. Dikine çizgili pantolon ve elbiselerin boyu daha uzun gösterdiği bir gerçektir. Kısaysanız mümkün olduğunca puantiyeli, enine çizgili ve desenli kıyafetlerden uzak durun.

7-Uzun ve sarkan aksesuarlar tercih edin. Özellikle kolye ve küpelerinizi sarkan ve daha geniş olanlardan seçin. Kolyeler kıyafetlerinizin vazgeçilmezi olsun. Kolyenin hem sizi daha şık ve uzun hem de daha modern gösterdiğini aklınızdan çıkarmayın.

uzun-kolye

İlginizi Çekebilir!

kş aylarında ciltte kuruma problemi

Kış Aylarında Ciltte Kuruma ve Kuruluğu Önleme Yolları

Kış mevsimi, cildin en çok yorulduğu mevsimlerden bir tanesidir. Cildin kendini toparlayabilmesi ise kişinin kişisel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.