Anasayfa / Güzellik / İştahı Kesen Yiyecek Önerileri
diyet ve kadın

İştahı Kesen Yiyecek Önerileri

İstenmeyen kilolarla mücadelede herkes birçok diyet ve zayıflama programını en az bir kez denemiştir. Bu programlarda başarıya ulaşmanın yolu birçok farklı adımı aynı anda ve azimle götürmekten geçmektedir. Tek başına diyetler yeterli olmadığı gibi bazen diyetlere uyum süreci de oldukça zorlu geçebilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek ve iştahınızı bir nebze de olsa köreltmek istiyorsanız size yardımcı olabilecek birçok besinden söz etmek mümkün.

  1. Protein Kaynağı Yumurta

Yumurtanın protein açısından zenginliği herkesçe bilinen bir gerçektir. Bu nedenle özellikle spor yapılan dönemlerde yüksek miktarda tüketilmesi tavsiye edilir. Güne haşlanmış bir yumurta tüketerek başlayacağınız bir kahvaltı sizi tüm gün daha az acıktıracak ve tok tutacaktır.

  1. Baklagilleri Sofranıza Ekleyin

Kolesistokinin denen maddenin baklagillerde bulunduğu pek de fazla bilinen bir bilgi değildir ancak bu madde, vücudumuzda bağırsaklar tarafından salgılanan doğal bir iştah kesicidir. Dolayısıyla baklagil tükettiğinizde uzun süre açlık hissetmezsiniz.

  1. Hafif Lezzet; Salata

Salata bilindiği üzere diyetlerin vazgeçilmezidir. Çok miktarda yenmesinde bir sakınca olmadığından sadece limon ilave ettiğiniz yeşil salata ile midenizi doldurarak uzun süre iştahınızı kesebilmeniz mümkün olur.

  1. Metabolizma Hızlandırıcı Yeşil Çay

Yeşil çay diyetlerde adı sıkça geçen doğal destekçilerin başında gelmektedir. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde sizi acıktırmadan metabolizmanızın hızlanmasını sağlar.

  1. Lif Deposu Armut

Lif kaynaklı meyve ve sebzelerin hem metabolizmayı hızlandırıcı hem de uzun süre tok tutucu etkisi olduğu bilinmektedir. Armut bu açıdan az şekerli yapısı ile tüketime en uygun meyvedir ve iştah kesici özelliği vardır.

  1. Yemeğe Sıcak Bir Başlangıç; Çorba

Çorba hem göz doyurmak hem de midenizi rahatlatmak adına güzel bir başlangıçtır. Çok çeşitli şekillerde sofraya getirilebilecek bu lezzet hem az kalorili hem de iştahınızı köreltmek için idealdir.

  1. Yağsız Et

Et tüketmek diyetlerde direncin düşmesini engellemek ve ani kilo kayıplarına engel olmak için önemlidir. Ancak az miktarda ve yağsız tüketilmesi gereklidir.

  1. Normal Yağ Yerine Zeytinyağı

Doğal yağların tüketilmesi işlenmiş yağlara nazaran çok daha faydalıdır ve metabolizma üzerinde hızlandırıcı etkisi vardır.

  1. C Vitamini Deposu Greyfurt

Greyfurtun yemeklerden bir saat kadar önce yenmesi veya suyunun içilmesi yapılan araştırmalarda iştah kesici özelliğini kanıtlamıştır.

  1. Tarçın Mucizesi

Tarçının günlük olarak 1 gr kadar tüketilmesi kan şekerini düzenlemeye yardımcı olduğundan ani açlık veya tatlı krizlerine girilmesini engellemektedir.

İlginizi Çekebilir!

kş aylarında ciltte kuruma problemi

Kış Aylarında Ciltte Kuruma ve Kuruluğu Önleme Yolları

Kış mevsimi, cildin en çok yorulduğu mevsimlerden bir tanesidir. Cildin kendini toparlayabilmesi ise kişinin kişisel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.