Anasayfa / Güzellik / Ten Rengini Açmak İçin Öneriler
ten rengini açmak

Ten Rengini Açmak İçin Öneriler

Cilt, özellikle kadınların en değer verdikleri ve önemsedikleri kısımlarından birisidir. Cilt bakımı dendiğinde akla öncelikle yüzümüz gelse dahi vücudumuzu tepeden tırnağa kapsayan cildimiz her bölgede bakımı ve ilgiyi hak etmektedir. Sağlıklı ve güzel görüntülü bir cilt bir kadının en güzel giysisidir. Ciltten bahsedilecek olursa en önemli konulardan biri de tabi ki cilt rengidir.

Cilt Rengi Nasıl Oluşur?

Dünya üzerinde sayısız tonda cilt rengine sahip insanlar bulunmaktadır. Cilt rengimizi genetik özelliklerimiz belirlemekte ve melanosit hücreleri tarafından salgılanan melanin pigmenti aynaya baktığımızda gördüğümüz rengi sağlamaktadır. Ancak melanin pigmentinin işleyişini etkileyen dolayısı ile de cilt rengini değiştiren birçok çevresel etken bulunmaktadır. Bunların başında tahmin edilebileceği üzere güneş ışınları gelmektedir. Hanımların yaz aylarında saatlerce güneş karşısında yatarak bronzlaşmaya çalışmasının sebebi budur. Ancak bazı kadınlar ise ten renginin koyulaşmasını değil açılmasını ister. Bunun içinde çeşitli kürler ve reçeteler mevcuttur.

Ten Rengini Açan Doğal Kür Önerileri

Süt İle Ten Rengini Açma

Sütün cilt beyazlatma üzerine etkisi, cilt kuruluğundan kaynaklanan renk değişimlerini engellemesinden ileri gelmektedir. Süt bilindiği üzere yoğun bir kalsiyum deposu olduğundan, melanosit hücrelerini uyarır ve cildi nemlendirir. Süt aynı zamanda oldukça iyi bir canlandırıcıdır. Ilık sütün bir lif ile cilde iyice yedirilmesinden ibaret olan süt kürü uygulanması basit ve etkili bir yöntemdir. Tercihen banyodan sonra uygulanması tavsiye edilir ve etkileri iki hafta sonra gözlenmeye başlanır.

Ten Rengi Açmada Pirinç Mucizesi

Japon kadınlarının belki de en dikkat çeken özellikleri pürüzsüz ciltleridir. Makyajdan daha çok cilt bakımına önem veren Japonlar, ten renklerinin her daim süt beyazı olmasını istemektedirler. Bunun içinde kullandıkları mucizevi ürün pirinçtir. Pirincin su içerisinde bekletildiğinde ortaya çıkardığı nişastalı su cilde bir pamuk yardımı ile peeling yapılarak uygulanmalıdır. Yüzde tüm gece dahi bekletilmesinde sakınca olmayan bu maske ten rengini açmada mucizevi bir doğal besin niteliğindedir. İlk uygulamadan sonra dahi farkı hissetmek ve cilt tonunda beyazlama görülmesi mümkündür.

Cildi Aydınlatmak İçin Limon Suyu

Limon suyu doğal bir C vitamini deposudur. Bu özelliği sayesinde cildi tazelemekte ve yenilemekte benzersiz bir doğal seçimdir. Özellikle yağlı cilt tipine sahip olan kişiler limon suyu mucizesi ile cilt tonlarında açılma yakalayabilecekleri gibi, donukluğu gidererek yeni cilt hücrelerinin oluşumunu da destekleyebilirler. Bu sayede ciltte iki tona varacak açılma ve ona eşlik eden sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı aydınlanma görülebilir.

İlginizi Çekebilir!

kş aylarında ciltte kuruma problemi

Kış Aylarında Ciltte Kuruma ve Kuruluğu Önleme Yolları

Kış mevsimi, cildin en çok yorulduğu mevsimlerden bir tanesidir. Cildin kendini toparlayabilmesi ise kişinin kişisel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.