Anasayfa / Moda / 2017 Balık Etli Kadın Modası
2017 balık etli kadın modası

2017 Balık Etli Kadın Modası

Balık etli kadın olmak toplumumuzda olağan bir durum olsa da gerek medyada gerek sosyal ağlarda güzel kadının ölçüleri belirlenmiş durumda. Bel, göğüs ve kalça ölçülerinin oranlarından tutun da kilo ile boy arasında ki ilişki nerdeyse tüm kadınların hafızasına kazındı.

Balıketli kadınların en büyük derdi ne büyük bedene ne de küçük bedene ait olmaları. Küçük bedenlerin yer aldığı mağazalardan giyinmekte zorlandıkları gibi büyük beden reyonlarında da üstelerine uygun kıyafet bulamıyorlar. Tüm bu zorlukların yanında balıketli kadınların kıyafetler için önemli taşıyıcılar olduğunu da göz ardı etmemek gerek.

Balık Etliler için 2017 Modası

2017’de de balıketli kadınlar kıyafet seçerken vücut tipini tanıyarak tercih yapmaları gerekecek.

Eğer bedenin alt bölümü üste göre daha büyük ölçülere sahipse (yani basen ve bacaklarınız kalınsa), pantolon ve etek seçiminde koyu renklerin tercih edilmesi önemli. Üstte ise özellikle canlı renkler pembeler, turuncular, kırmızının farklı tonları ile farklı kombinler oluşturulabilir. 2017 yaz modasında renkler kadar modellerde de canlılık dikkati çekecek. Farklı tarzda kesilmiş gömlek ve tişörtler pantolon ve eteklerin üzerini süsleyecek.

Bedenin üstü alt kısmına göre genişse, üst bedende koyu renklerin seçimine gidilmesi ve dekoltenin üst kısımda azaltılması daha başarılı bir stil ortaya koymanızı sağlayabilir. Oranlı bir görüntünün elde edilmesi açısından yine geniş bir bele sahip olanların göğüs altından kesik elbiselerle bu hattı kapamaları da mümkün olabilir.

Özellikle yaz aylarında artan düğün ve davetler nedeniyle abiyeler de dolaplardaki yerlerini alacak. Bu sene kısa abiyeler yerlerini uzun abiyelere bırakacak. Balıketli kadınların abiye seçiminde de vücut ölçülerini dikkate almaları gerekecek. Uzun abiyelerin özellikle ayakkabıların görünmesini önleyecek boylarda seçilmesi, yüksek platformlu ayakkabılarla boyu desteklemek adına iyi bir tercih olacaktır.

Balıketli kadınların ince kumaşları tercih etmesi ancak bunu yaparken vücut hatlarını vurgulamaktan kaçınması görünümlerine şıklık katacaktır. Balık etli bayanların desen seçiminde de büyük desenler yerine küçük desenleri tercih etmeleri vücut hatlarının daha oranlı görünümüne olanak sağlayacağı unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir!

2016 kış sokak modası

2016 Kış Sokak Modası

Kışın etkilerini bir anda yaşamaya başladığımız şu günlerde 2016 yılının kış sokak modası trendlerini yakından ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.