Anasayfa / Moda / Balık Etli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?
mezura

Balık Etli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Günümüz dünyasında bayanlar güzel görünebilmek için fazlaca efor sarfetmektedir. Diyetler yapılır, spora gidilir hatta saçmasapan ilaçlar bile kullanılır. Bu konuda en çok şikayet edenler ise balık etli diye tabir ettiğimiz vücut yapısına sahip olan bayanlardır.  Çünkü balık etli kadınlar üzerlerine uygun kıyafet bulmakta zorlanmaktadırlar. İşte bu yazımızda balık etli kadınlara şıkır şıkır olmalarını ve olduğundan daha zayıf görünmelerini sağlayacak altın niteliğinde sırlardan bahsedeceğiz.

Nasıl giyinmem gerekiyor ?

En önemli moda stratejiniz, dik bir omuz hattı oluşturarak kısa gövdenizin cazibesini ortaya çıkarmak ve alt yarınızın vurgusunu azaltarak silüetinizdeki dengeyi yeniden sağlamak olmalıdır. Bu noktayı vurguladıktan sonra kategoriler halinde öneriye başlayalım.

Hangi tür elbiseleri seçmeliyim ?

Göğüs bölgenize büzgülerle hacim katan kalçalarınızın üzerinden hafifçe aşağı inen robalı elbiseleri seçmeye özen gösterin. Dökümlü ve orta kalınlıkta kumaşlar kullanarak yapılmış sırtı açık elbiseler, mat jarseden anvelop elbiseler ve koyu renk fon üzerinde zarif desenleri olan düz elbiseleri seçmenizde de yarar var. Bacak boyunuzun daha uzun ve kalçalarınızında daha dar görünmesini sağlamak istiyorsanız etek boyunuzu dizde ya da diz üzerinde tutmaya özen gösterin.

Hangi tür etekleri seçmem gerekiyor ?

Üst kısmınızı ortaya çıkarmak ve bu sayede alt kısmınızı da küçülterek zayıf ve zarif bir görünüm kazanmak için, koyu renkli ve doğal tonlardaki etekler, daha açık renkli üstlerle giyilmeli. Kemeri olmayan ve kıvrımlarınızı içine alacak şekilde, sert kumaşlardan yapılmış diz hizasında dar etekler tercih edilebilir. Ya da alt yarınızdan dökümlü bir şekilde aşağı inen, daha ince kumaşlardan yapılmış evaze etekler giyebilirsiniz.

Pantolon ve kotlarda nelere dikkat etmeliyim ?

Kalçalarınızı dengelemek için düz paçalı pantolonlar ya da boot kesimli kotlar alın. Siyah, koyu renkli pantolonlar ve yine koyu renkli kotlar seçmek; basen kısmınızın vurgusunu azaltarak alt yarınızın daha az dikkat çekmesine yardımcı olur. Ayrıca arka cepleri vücudunuzla orantılı bir şekilde, orta büyüklükte olan pantolonlar daha hoş görünmenizi sağlayabilir.

Takı ve aksesuarlarım nasıl olmalı ?

Boynunuza takacağınız renkli ve kadınsı eşarplar, üst yarınıza hacim katar. Veya dikkatleri yukarıya çekmek için damla küpeler, kısa kolyeler ve broşlar kullanabilirsiniz. Kolunuzun altında duran ve buraya hacim katan parlak renkli, orta büyüklükte bir çantada sizi tamamlayabilir.

Ya ayakkabılar ?

Bacak boyunuzu daha uzun, basenlerinizi daha ince ve poponuzu da kalkık ve kıvrak göstermek için, istediğiniz yükseklikte sivri burunlu ya da önü açık stiletto’lar giyinin. Ayrıca dekolte ayakkabıların bacaklarınızı daha uzun gösterdiğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir!

2017 balık etli kadın modası

2017 Balık Etli Kadın Modası

Balık etli kadın olmak toplumumuzda olağan bir durum olsa da gerek medyada gerek sosyal ağlarda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.