Anasayfa / Moda / Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi
vücut tipine göre abiye elbise seçimi

Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi

Abiye elbiseler şık oldukları kadar tehlikelidir. Yanlış seçilmiş bir abiye içinde kötü görünmek oldukça kolay olduğundan elbise seçiminde vücut şekline ten rengine ve kumaş çeşidine dikkat edilmelidir.

Vücut Hatları Belirgin Kadınlar İçin Abiye Elbise Seçimi

Eğer vücut hatlarınız kum saati adı verilen tipte ise; beliniz ince kalça ve göğüs bölgeniz daha geniş ve kıvrımlı görünüyor ise abiye seçiminde göğüs ve kalçadan çok beli vurgulamak yerinde olacaktır. Bu vücut hatlarına sahip kadınların vücutlarına tamamen yapışan, balık kesimli veya basenleri açılan etekleri bulunan abiye elbiseleri tercih etmeleri görünümlerini şık ve güzel bir hale getirir. Özellikle göğüs ölçüsü büyük olan kadınların göğüs dekoltesine ağırlık vermemesi elbisenin daha zarif sofistike görünmesine yardımcı olmaktadır. Bunun dışında etekleri uçuşan tek omuzlu bir abiye elbise için kıvrımlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

farkli-abiye-elbise

Basenleri Geniş Kadınlar İçin Abiye Elbise Seçimi

Omuz ve göğüslere kıyas ile daha geniş basen ve kalçaya sahip kişiler için abiye seçimi oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu beden tipinde bütünü ile dar elbiseler yerine göğse kadar dar gelip daha sonra bollaşan A form elbiseler tercih edilebilir.

beyaz-siyah-desenli-abiye-elbise

Omuzları geniş göstermek için kalın askılı elbiselere yer verilebileceği gibi basen ve kalçalara olan ilgiyi azaltmak için  göğüs dekoltesi de elbisede kullanılabilecek unsurlar arasında yer almaktadır. Abiye elbise seçerken vücut oranlarınızı mutlaka göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Abiye elbisenin belden yukarısında fazla gösterişli kumaş ve renkler kullanmak da vücudunuzu daha düzgün gösterecektir.

Düz Vücut Yapısına Sahip Kadınlar İçin Abiye Elbise Seçimi

Omuzlar basenlere kadar düz hatlara sahip, kıvrımları belirgin olmayan kişilerin abiye elbise seçiminde kendilerini kıvrımları varmış gibi gösterecek parçalar tercih etmeleri gerekmektedir. Kalın boyun yapısı ve dar omuzları daha geniş ve uzun göstermek için derin V yakalar tercih edilebileceği gibi bel oyuntusu son derece belirgin uzun elbiseler de kıvrımları ön plana çıkarmak için kullanılabilir. Beli ince, basenleri ise bele kıyas ile biraz daha kalın gösterebilmek için elbisede kalın kemerlere yer verilebilir. Bunun dışında gösterişli bir göğüs dekoltesi de olduğundan daha büyük ve kıvrımlı göğüslere sahip gibi görünmenize yardımcı olacaktır.

beyaz abiye elbise

Küçük Göğüslü Kadınlar İçin Abiye Elbise Seçimi

Küçük göğüsler sanıldığının aksine abiye elbise seçimi için avantajdır. Küçük göğüs yapısına göre seçilmiş ince kumaştan düz bir elbise kullanacağınız ölçülü bir göğüs dekoltesi sayesinde son derece güzel görünebilirsiniz.

Eğer abiye seçimiyle ilgili aklınızda sorular varsa Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz konulu yazımı okumanızı öneririm.

İlginizi Çekebilir!

2017 balık etli kadın modası

2017 Balık Etli Kadın Modası

Balık etli kadın olmak toplumumuzda olağan bir durum olsa da gerek medyada gerek sosyal ağlarda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.