Anasayfa / Sağlık / Bölgesel İncelme Hareketleri
bölgesel incelme hareketleri

Bölgesel İncelme Hareketleri

Biz kadınların son yıllarda ki en büyük sorunu obezite ile birlikte, bel ve kalça bölgelerinde ki yağlanma ve selülit problemidir. Diyet, ilaç kullanımı, yürüyüş, egzersizler hepsi bir yere kadar zayıflamaya yardımcı oluyor. Fakat doğru egzersiz hareketlerini yapmadan bölgesel olarak incelmek pek de mümkün görünmüyor.

Bu yazımda en fazla problem yaşadığımız bel ve kalça bölgesini zayıflatıp, sıkılaştırarak şekle sokacak egzersiz hareketlerinden bahsedeceğim. Öncelikle bu hareketleri yapmadan önce mutlaka ısınma hareketleri ile işe başlayın.

Bölgesel İncelme Hareketleri

Butt Lift Bridge (Köprü şeklinde kalça kaldırma): Bu hareket kalça, baldır ve bel bölgesini aynı anda çalıştıran inanılmaz etkili bir harekettir.

Bu hareketi yaparken ayaklarınızı şekilde ki gibi sıkıca yere basın ve sırt üstü uzanın. Ellerinizi sağa ve sola uzatın. Ayaklarınızdan destek alarak poponuzu yukarı doğru kaldırın. Tepe noktasında 1-2 saniye bekledikten sonra yavaşça poponuzu indirin. Bu hareketi 10 defa, arada 20 saniye dinlenerek 3 set halinde yapın.

köprü hareketi

Plank (Vücudu kıpırdatmadan belli pozisyonda tutma hareketi) : Plank hareketleri düzgün uygulandığında vücudun özellikle bel ve basen bölgesinde  gözle görülür bir incelme sağlar. Plank hareketi bir dizi hareketten oluştuğu için daha yi anlaşılması adına bir video ekledim.

Squat (Çömelme hareketi) : Bütün kadınların bildiği fakat uygulamadığı en temel basen sıkılaştırma hareketi. Bu hareket düzgün ve şekilli bir kalçaya sahip kadınların gizli tekniğidir.

Bu hareketi yaparken ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ellerinizi öne doğru 90 derece olacak şekilde uzatın veya başın arka bölgesinde birleştirin. Belinizi bükmeden ve ayaklarınızı yerden kaldırmadan çömelin ve kalkın. Bu hareketi 10 defa, arada 20 saniye dinlenerek 3 set halinde yapın.

squats hareketi

Crunch (Yarım mekik hareketi): Bölgesel incelme hareketlerinden beklide en bilineni crunch veya yarım mekikdir. Bu hareket düzgün yapılmadığında bele çok fazla yük bindirebilir. Bu nedenle video ekledim.

Russian twist: ( Rus bükülme hareketi ) : Bu hareket oldukça basit ve etkili bir harekettir. Bel bölgesindeki yağları yakarak hızlı bir şekilde, beli şekle sokar.

Bu hareketi eElinizde yarım kiloluk bir ağırlıkla veya ağırlıksız yapabilirsiniz. Şekilde ki gibi ilk pozisyonu alarak sağa, ardından sola çok fazla olmayacak şekilde bükülün. Harekete alıştıktan sonra ayaklarınızı yerden 10 cm kaldırarak aynı hareketi tekrarlayabilirsiniz.

russian-twist hareketi

Yukarıda verdiğim bölgesel incelme hareketlerini hergün düzenli olarak tekrarlayıp, uygun bir diyet programı uygularsanız yarattığı etkiye kendinizi ve arkadaşlarınızı inandırmakta zorlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

kuyruk-sokumu-agrisi

Kuyruk Sokumu Ağrısının Nedenleri ve Tedavisi

Kuyruk sokumu kemiği, incinme ve zorlamalar nedeniyle vücudun sık ağrıyan bir bölgesinde bulunmaktadır. Fakat kuyruk ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.